System do monitorowania jakości powietrza

Sprawdź jakość powietrza w swoim otoczeniu
System do monitorowania jakości powietrza to nowoczesne rozwiązanie oparte o sieć Stacji Bazowych LoVo IoT. Nasze rozwiązanie jest ideą Smart City, czyli „Inteligentnego Miasta„, gdzie określa się koncepcję, według której miasta wykorzystują zaawansowane technologie do tego, by polepszyć jakość życia i funkcjonowania w każdym obszarze.

Zgodnie z tym założeniem mieszkańcom ma się żyć lepiej i wygodniej, a równocześnie koszty funkcjonowania całego organizmu miejskiego mają być tak niskie, jak to tylko będzie możliwe. System do monitorowania jakości powietrza to rozwiązanie, które jest w stanie mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza i smogu na zewnątrz, a także pyłów wewnątrz pomieszczeń. Wykorzystany w systemie sensor jest bardzo czuły, wodoszczelny i odporny na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg oraz niska i wysoka temperatura. Dzięki synergii technologii możliwy jest odczyt w czasie rzeczywistym wielu parametrów na temat jakości powietrza w konkretnej lokalizacji.

Idąc z duchem czasu, LoVo opracowało nowoczesne rozwiązanie, które dostarcza zaawansowane informacje na temat jakości powietrza w wybranym miejscu. Aplikacja „AirQuality” została przygotowana na telefony z systemem Android, iOS i Windows. Pozwala na szybki i łatwy dostęp do informacji o stanie jakości powietrza w miejscach wyposażonych w czujniki System do monitorowania jakości powietrza. Przydatne i intuicyjne funkcje oraz udogodnienia pozwolą na proste posługiwanie się aplikacją. Dzięki nim możesz świadomie podejmować decyzje dotyczące przebywania w miejscach, w których nasycenie substancji szkodliwych może być wysokie.

System do monitorowania jakości powietrza aplikacja lovo

Jak działa System do monitorowania jakości powietrza

System do monitorowania jakości powietrza zasilany jest z baterii, która pozwala funkcjonować mu autonomicznie ponad rok. Raz na godzinę dokonuje pomiaru stężenia pyłów PM2.5, PM10 oraz temperatury powietrza. Urządzenie wychodzi z głębokiego uśpienia, dokonuje stabilizacji czujników, a następnie dokonuje pomiarów cząstkowych (każdy co sekundę) i uśrednia ich wynik. Następnie wysyła po sieci IoT* dane do centralnego systemu, które to dane przetwarza i udostępnia w dedykowanej aplikacji. Kiedy wystąpią odczyty krytyczne, System, wykorzystując dane z aplikacji prześle za pośrednictwem SMS ostrzeżenia do zapisanych użytkowników. Treść ostrzeżenia może być modyfikowany przez Klienta pod swoje potrzeby, np: „Jakość powietrza jest zła. W związku z przekroczeniem stężenia pyłów PM10 i PM2,5 osoby chore, starsze oraz kobiety w ciąży i małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu„.

*Do przesyłania danych z czujnika do centrali wykorzystana jest radiowa sieć IoT LoVo – LoRaWAN, nie wymagająca karty SIM ani dodatkowych opłat.

 

Co wyróżnia nasz System spośród innych rozwiązań

  • System do monitorowania jakości powietrza jest kompletną usługą, a nie pojedynczymi urządzeniami.
  • Aplikacja dedykowana dla lokalnej społeczności (gminy/powiatu/miasta/przedsiębiorstwa) może być spersonalizowana (odpowiednio obrandowana), pod dedykowaną witryną internetową, z możliwością wyświetlania sponsorów lub dodatkowych informacji.
  • Aplikacja daje możliwość zapisania się do alertów SMS – wystarczy wpisać swój telefon (który nie jest daną osobową).
  • System jest w pełni autonomiczny – nie potrzebuje dostępu do internetu (nawet sieci Wi-Fi) ani zasilania. Wystarczy bezinwazyjnie zamontować np. na drzewie w parku i… działa!

 

Jeżeli chciałbyś analizować zanieczyszczenia powietrza w swojej okolicy lub potrzebujesz więcej informacji na temat Systemu do monitorowania jakości powietrza, wejdź na naszą stronę lub wypełnij poniższy formularz. Nasi specjaliści od IOT przygotują dla Ciebie wstępną analizę wdrożenia rozwiązania bez żadnych zobowiązań.

    Zapraszamy do kontaktu

    Wybierz preferowany sposób kontaktu dla naszego doradcy: